Cestovní hra TOTOHU

Neohodnoceno
standardní cena: 751 Kč –19 % 601 Kč
Dostupnost: Skladem
Cestovní hra TOTOHU
Neohodnoceno
WhatsApp Image 2022 08 04 at 11.19.19 (3)
Akce Tip
751 Kč –19 %

Detailní popis produktu

Herní doba: 15 - 25 min.

Počet hráčů: 

Věk: 8+

 

Napínavá bitva na moři pro 2 hráče, kterou vymyslel 7letý Barnabáš baví děti i dospělé. Potopíte soupeřovic lodě, nebo je necháte vítězoslavně odplout? Cestovní verze hry s koženkovými loděmi se vejde do malého pytlíčku a můžete ji tam mít vždy po ruce.

TOTOHU znamená maorsky POTOPIT. A přesně o to tady jde. Hra svou jednoduchostí a herním principem připomíná notoricky známý rozstřel „Kámen, nůžky, papír“. Místo 3 možností jich tu ale máte rovnou 6, a to v podobě různých typů lodí. Nechybí tu samozřejmě ani rum, kotvy nebo děla. Hra má neuvěřitelný spád, protože každá loď má svou dlouhodobou kariéru a v každém kole se buď přiblíží svému cíli, nebo dostane zásah. Vaším úkolem je potopit soupeřovu flotilu a získat při tom co nejvíce výherních bodů v podobě sudů se zbožím nebo děl. Hra je vhodná pro všechny piráty starší 8 let a díky svižnému průběhu zabere asi 15–25 minut.

Doplňkové parametry

Kategorie: HRY
Věk: 8+

Kdo vlastně jsem?

Jsem prostě Maty, poslouchám své srdce a s radostí se pouštím do neznáma, kde poznávám a překonávám sám sebe. Mé životní kroky vedly různými směry, ale vždycky jsem se je snažil užívat naplno. Již od mala se věnuji hudbě, se svými rockovými kapelami jsem jako klávesák vydal pět desek. Skoro dvacet let působím jako bas ve vokální skupině, kde mám také roli beatboxera.

Silnou vášeň pro freeride na snowboardu vystřídal highlining, kterému jsem doslova propadl a několik let prakticky nedělal nic jiného. Balancování nad propastí mě naučilo nepropadat panice a přes zdánlivé nebezpečí si zachovat klidný dech a úsměv na rtech. Jít prostorem, kterým ještě nikdo před vámi nešel, je totiž paradoxně ta nejkratší cesta.

S těmito zkušenostmi nebylo zas tak těžké vzdát se stability korporátního prostředí a tak jsem s příchodem našeho prvorozeného syna založil vlastní nakladatelství, které se specializuje na vydávání mých vlastních her. Od té doby se rozrůstají jak hry v portfoliu, tak i děti doma, takže se mám po práci na dílně každý den na koho těšit. Jednou mě v mých hrách určitě porazí!

Proč jsem tvůrcem her a jak to dělám?

Občas mě nějaké téma zaujme natolik, že nedokážu usnout, dokud kolem něj nevystavím herní mechanismy včetně kombinace různých komponentů a dalších parametrů. Není to moc příjemný proces, protože ho neumím zastavit a vůbec se nevyspím. Výsledkem takových bezesných nocí je však zásoba nápadů na několik let dopředu a to byl pro mě hlavní impuls se hrám začít věnovat naplno.

 

Znám prostředí a komunitu deskových her?

Jako teenager jsem pravidelně navštěvoval místní herní klub a díky tomu jsem se doslechl o připravovaném prvním mistrovství ČR ve hře Carcassonne. Turnaj jsem vyhrál a v následujících deseti letech jsem svůj titul mistra ještě pětkrát obhájil a třikrát získal stříbro. To mě jako reprezentanta dostalo i na světové turnaje, kde jsem se vždy umístil v TOP10. Místo peněz jsem však vyhrával hry a tak byl můj pokoj brzy doslova zaplněn krabicemi od nejrůznějších autorů a vydavatelství. Několikrát jsem dokonce musel uspořádat jejich výprodej, abych se domů vůbec vešel.

Jak moje hry poznáte?

Doslova všemi smysly! Hry ze série MATY MOVES jsou celé ze dřeva, jsou příjemné na omak, krásně voní a každý kus je díky přírodní kresbě originál. Hlavní plochy krabice nechávám záměrně čisté, aby k vám mohlo dřevo promlouvat v plné kráse. Zároveň tím však vzniká prostor pro věnování, firemní nebo rodový znak, zkrátka jakýkoliv další prvek na přání. Jakou variantu zvolíte vy?