EQUILIBRIX Connect sběratelská hra

Neohodnoceno
standardní cena: 1 951 Kč –19 % 1 561 Kč
Dostupnost: Skladem
EQUILIBRIX Connect sběratelská hra
Neohodnoceno
WhatsApp Image 2022 08 04 at 11.16.45 (1)
Akce Tip
1 951 Kč –19 %

Detailní popis produktu

Hmotnost: 0,6kg

Rozměry: 18x16x6 cm

Herní doba: 10 - 20 min.

Počet hráčů: 2 - 3

Věk: 8+

Napínavý souboj plný zvratů s překvapivě jednoduchými pravidly. Zvládnete propojit všechny své základny rychleji než soupeř? Svou pozici nemáte nikdy jistou. Chce to taktizovat a být o několik kroků napřed, jinak se můžete ocitnout v obklíčení.

Jednoduchá hra pro 2-3 hráče zabere 10 až 20 minut. S každou další partií objevíte nové možnosti, takže je ideální pro okamžitou odvetu. Hru bez problému zvládají i děti, což ovšem neznamená, že by se u ní dospělým pořádně nezavařil mozek. Dostupné i v odlehčené cestovní verzi, která se vejde do každého batohu.

Pravidla hry EQUILIBRIX Connect

Partie se odehrává v prostředí univerzálního obrazce známého jako Květ života. Ten se skládá ze dvou různých tvarů v poměru 3 : 5. Každý hráč obdrží 9 trojcípých a 15 dvojcípých kamenů a tři základny ve stejné barvě. Kostky zobrazují různé pozice, které musí hráč ve svém tahu respektovat

1. Příprava a cíl hry

Rozmístěte základny po obvodu – střídavě podle barev (při dvou hráčích) nebo vždy dvě základny stejné barvy naproti sobě (při třech hráčích). Potom na hrací plochu umístěte od každé barvy 1 dvojcípý a 1 trojcípý kámen jako zahajovací pozici. Výchozí postavení kamenů všech hráčů musí být souměrné. Zvítězí hráč, který jako první vlastními kameny propojí všechny své základny. Návaznost kamenů určují pomyslné body ve středu všech ”Kytiček”, které tvoří herní plán. Každý takový bod propojuje všech dvanáct polí kolem dokola (u kraje méně). Základny mají takovéto pomyslné body 2, přičemž propojit stačí pouze 1 z nich.

2. Tah hráče

Tah hráče začíná hodem 2 kostkami. Výjimkou je pouze první hod začínajícího hráče, ten se provádí 1 kostkou. Na kostce jsou vždy dvě pole v určité pozici. Pomocí každé pozice, kterou hodíte, smíte provést jednu akci. Standardní akcí je ”Zrod”, při kterém jednoduše umístíte jeden kámen ze své zásoby na volné pole navazující na některý z vašich stávajících kamenů. Takto vzniklá skupinka původního a právě zrozeného kamene však musí mít stejný tvar, jaký určuje hozená pozice na kostce. Kostku si můžete pro lepší představu libovolně otáčet, každá pozice tak nabízí hned několik variant zrodu.

3. Zvláštní situace

Právě zrozený kámen může fungovat jako mateřský kámen pro následující akci v rámci téhož tahu. Vzácně může dojít k situaci, kdy nemáte na herním plánu ani jeden kámen určitého tvaru. V tomto případě je dovoleno provést ”Zrod” na kterékoliv volné pole, jelikož není na co navazovat. Kromě zrodu můžete hozenou pozici využít i pro opačnou akci. Místo umístění kamene naopak stáhnete jeden kámen zpět do své zásoby. Musí to však být takový kámen, který spolu s jiným kamenem stejné barvy tvoří skupinku stejného tvaru, jaký zobrazuje hozená pozice na kostce.

4. Obkličování

Důležitým prvkem hry je obkličování kamenů protihráče. Způsoby, jakými lze cizí kámen obklíčit, najdete na pomocné kartičce. Pokud hrajete ve třech, můžete spolupracovat s kameny druhého protihráče. Každý tak čelí alianci dvou spoluhráčů. Obklíčený kámen si napadený hráč vezme zpět do své zásoby a útočník na tahu získá jako bonus další akci. Musí ji ale zahrát ihned a pomocí stejné pozice na kostce, kterou pro konkrétní útok použil. Pokud tato bonusová akce vede znovu k obklíčení, vzniká opět nárok na další akci atd.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: HRY
Věk: 8+

Kdo vlastně jsem?

Jsem prostě Maty, poslouchám své srdce a s radostí se pouštím do neznáma, kde poznávám a překonávám sám sebe. Mé životní kroky vedly různými směry, ale vždycky jsem se je snažil užívat naplno. Již od mala se věnuji hudbě, se svými rockovými kapelami jsem jako klávesák vydal pět desek. Skoro dvacet let působím jako bas ve vokální skupině, kde mám také roli beatboxera.

Silnou vášeň pro freeride na snowboardu vystřídal highlining, kterému jsem doslova propadl a několik let prakticky nedělal nic jiného. Balancování nad propastí mě naučilo nepropadat panice a přes zdánlivé nebezpečí si zachovat klidný dech a úsměv na rtech. Jít prostorem, kterým ještě nikdo před vámi nešel, je totiž paradoxně ta nejkratší cesta.

S těmito zkušenostmi nebylo zas tak těžké vzdát se stability korporátního prostředí a tak jsem s příchodem našeho prvorozeného syna založil vlastní nakladatelství, které se specializuje na vydávání mých vlastních her. Od té doby se rozrůstají jak hry v portfoliu, tak i děti doma, takže se mám po práci na dílně každý den na koho těšit. Jednou mě v mých hrách určitě porazí!

Proč jsem tvůrcem her a jak to dělám?

Občas mě nějaké téma zaujme natolik, že nedokážu usnout, dokud kolem něj nevystavím herní mechanismy včetně kombinace různých komponentů a dalších parametrů. Není to moc příjemný proces, protože ho neumím zastavit a vůbec se nevyspím. Výsledkem takových bezesných nocí je však zásoba nápadů na několik let dopředu a to byl pro mě hlavní impuls se hrám začít věnovat naplno.

 

Znám prostředí a komunitu deskových her?

Jako teenager jsem pravidelně navštěvoval místní herní klub a díky tomu jsem se doslechl o připravovaném prvním mistrovství ČR ve hře Carcassonne. Turnaj jsem vyhrál a v následujících deseti letech jsem svůj titul mistra ještě pětkrát obhájil a třikrát získal stříbro. To mě jako reprezentanta dostalo i na světové turnaje, kde jsem se vždy umístil v TOP10. Místo peněz jsem však vyhrával hry a tak byl můj pokoj brzy doslova zaplněn krabicemi od nejrůznějších autorů a vydavatelství. Několikrát jsem dokonce musel uspořádat jejich výprodej, abych se domů vůbec vešel.

Jak moje hry poznáte?

Doslova všemi smysly! Hry ze série MATY MOVES jsou celé ze dřeva, jsou příjemné na omak, krásně voní a každý kus je díky přírodní kresbě originál. Hlavní plochy krabice nechávám záměrně čisté, aby k vám mohlo dřevo promlouvat v plné kráse. Zároveň tím však vzniká prostor pro věnování, firemní nebo rodový znak, zkrátka jakýkoliv další prvek na přání. Jakou variantu zvolíte vy?